Vláda 30.4.2020 schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti ve výši 4%

Vláda ve čtvrtek schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty u hypoték budou nadále možné u všech smluv uzavřených do konce roku 2021. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zrušení slibovala už od konce března a téměř zastavila realitní trh. Zákon musí ještě schválit Poslanecká Sněmovna.

Ministryně financí Alena Schillerová

„Po velice dlouhé debatě jsme se shodli na zrušení daně z nabytí nemovitostí,“ sdělila ve čtvrtek na konferenci po jednání vlády Schillerová.

„Z poklesu nájmu vidíme, že cena nemovitost klesá. Mohlo by to tak trh opět oživit,” dodala ministryně.

Daň z nabytí nemovitosti dnes činí čtyři procenta z kupní ceny a od roku 2016 ji platí kupující. Platí se ze staveb i pozemků. Neplatí se z novostaveb a jsou od ní osvobozeni ti, kteří nemovitost získali v dědictví či darem.

Ministryně Schillerová o jejím zrušení poprvé mluvila koncem března. Hlavním argumentem na zrušení je podle ní pomoc mladým rodinám právě v době koronaviru.

Její slib však na více než měsíc téměř zastavil realitní trh a lidé čekají, co bude. Ona čtyři procenta z kupní ceny mohou totiž znamenat podstatnou úsporu.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-schvalila-zruseni-dane-z-nabyti-nemovitosti-40322551

Proč koupit nemovitost ve spolupráci se mnou

 • pomohu vám najít ideální nemovitost právě pro vás – moc dobře si uvědomuji, že kupujete více než jen hromadu cihel a metry čtvereční. Aby se vám v novém domově dobře žilo, je potřeba respektovat vaše specifické potřeby a požadavky, které mnohdy přesahují materiální rámec a jsou více o vašem dobrém pocitu z daného místa či nemovitosti
 • dokážu vám zajistit úvěr na vaši nemovitost ještě dříve, než si ji vyberete. Dohodnuté podmínky a úroková sazba jsou pro vás fixované na 1 rok. Máte tedy dost času v klidu vybírat a současně do jednání vstupujete v podstatě jako klient s hotovostí. Navíc v tomto případě zaplatíte nižší provizi za zprostředkování nákupu vaší nové nemovitosti.
 • jako průvodce holdingu společností Bidli vám pomůžu s celým procesem nákupu i financování nemovitosti, zařídím vše potřebné pro hladký průběh celé transakce
 • obchod je řízen tak, aby byla nemovitost zobchodovaná za ideální cenu pro všechny strany, mým osobním cílem je spokojenost všech zúčastněných, dobrý pocit v průběhu i po dokončení naší spolupráce
 • mám přístup k mnoha zdrojům nabídek nemovitostí, některé z nich jsou veřejně nedostupné
 • budete první, kdo se dozví o nově získané nemovitosti do naší nabídky
 • máte možnost získat podpultové nemovitosti klientů dříve, než se začne nabízet jejich nemovitost na internetu
 • stejně jako nabídky klientů, kteří o inzerci jejich nemovitosti nemají zájem
 • nebo nabídky nemovitostí od majitelů, kteří přecenili své síly při splácení v bance
 • v Bidli dbáme s maximální péčí také na bezpečnost obchodu
 • díky vlastní pobočkové síti máme celorepublikové pokrytí
 • pokud současně i prodáváte, pomůžu vám také s prodejem vaší nemovitosti, s možností hypotéky s mimořádnou splátkou z prodeje vaší nemovitosti bez sankce…

 

Chcete-li pomoct najít tu pravou nemovitost právě pro vás, jste právě teď na správném místě.

Markéta